×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Tuesday, 13 April , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
زیباسازی شهر بدون استفاده از هنر معنا ندارد

عضو کمیسیون‌ فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: زیباسازی شهر بدون بهره‌گیری از هنر و آثار هنرهای شهری معنا ندارد، چرا که در دل هنر زیبایی نهفته است؛ هرچقدر با خلاقیت‌های هنرمندانه و هزینه‌های کمتر بتوانیم شهر را زیبا کنیم، هنر مدیریت شهری ارزان را به خرج داده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهناز رمارم بیان کرد: المان‌های هنری جذاب می‌تواند نشاط و شادابی شهر را در آغاز سال نو و در جریان تبدیل و تغییر طبیعت برای شهروندان به ارمغان آورد.
وی تصریح کرد: مبنای آفرینش تغییر در زندگی است و شاید تغییر فصل‌ها برای ما طبیعی به نظر برسد اما اینکه یک ‌باره طبیعت برگ‌ریزان دارد و خشک می‌شود و باز به یک‌باره با وزیدن یک باد بهاری زنده می‌شود، در بردارنده این پیام است که باید لحظه‌ لحظه زندگی را تغییر دهیم و نو شویم. بر همین اساس در فضاسازی شهری نیز بهتر است این تغییر با زبان هنرمندانه و با استفاده از المان‌های خلاقانه هنری باشد.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه گفت: المان‌های هدهد و میل‌های زورخانه‌ای در میان المان‌های هنری سال جدید برای من جذابیت بیشتری داشتند، البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که به ‌‌طور کلی امسال تعداد المان‌ها خیلی کم بود و همین مسأله باعث شد که این آثار زیاد به چشم نیایند.
رمارم با اشاره به ضرورت وجود المان‌های هنری در سطح شهر، افزود: خلق آثار هنری فاخر و ماندگار بسیار مهم است و المان‌ها و یادمان‌های هنری، انتخاب مناسبی برای همراهی همیشگی با مردم شهر هستند.
وی خاطرنشان کرد: هر هزینه‌ای کارکرد خاص خود را دارد و در مورد المان‌های هنری باید گفت که این آثار برای مردم خاطره می‌سازند و ارزش‌هایی ماندگار هستند که هر کدام از ما سال‌ها با خاطرات همین المان‌ها زندگی کرده‌ایم.
عضو شورای شهر مشهد در ادامه گفت: المان‌های هنری برای مردم، شهروندان، زائران و توریست‌ها یک نوع هویت‌سازی و هویت‌یابی می‌کنند.
رمارم با اشاره به کارکرد موقت برخی از المان‌های هنری در سطح شهر خاطرنشان کرد: برخی از المان‌های هنری موقت هستند و این یک پدیده کاملا طبیعی است؛ شما با این المان‌ها عکس می‌گیرید و زیر آن می‌نویسید «نوروز ۹۷» و طبیعتا این اثر در نوروز ۹۸ دیگر جایگاهی نخواهد داشت.
وی افزود: عمر برخی از المان‌ها نهایتا یک سال است و با همین دید موقت بودن نیز برای آن‌ها هزینه شده است.
عضو کمیسیون‌ فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: هزینه امسال المان‌های هنری تقریبا یک دهم شده بود و بسیار کمتر از سال‌های گذشته لحاظ گردید.
رمارم در خصوص سیاست‌های شورای پنجم در ارتباط با المان‌های هنری شهر مشهد خاطر نشان کرد: برای شورای پنجم کیفیت از کمیت مهم‌تر است و از نظر ما ضرورت خلق این آثار هنری برای به وجود آوردن لبخند بر لب شهروندان است.
نایب رییس کمیسیون حمل‌ و ‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای پنجم بیشتر به دنبال رضایت‌مندی و نشاط در جامعه شهری مشهد است و بیشتر به کیفیت اهمیت می‌دهد، اما از کمیت نیز غافل نیست.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه فرهنگ و هنر در شورای اسلامی شهر مشهد، افزود: پایان سال ۹۶ مسئولیت این کارگروه به عهده من گذاشته شد که بنا دارم با همکاران کمیسیون فرهنگی این کارگروه را به زودی تشکیل دهیم و امیدواریم با حضور هنرمندان و فرهیختگان شهر، بتوانیم اقدامات خوب و موثری را در سال ۹۷ برای مردم و شهر مشهد رقم بزنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.