×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،  اسماعیل رحمانی با بیان اینکه معضل ما در بحث گروه های ورزشی بوستان ملت موسیقی نیست، اظهار کرد: موسیقی در ورزش نقش مهمی دارد و در فواید و مزایای آن شکی نیست. برای اثبات این ادعا می توان گفت که در جنگ ها نیز به منظور تقویت روحیه سربازان از موسیقی، طبل و آهنگ های مخصوص استفاده می شد و این یک امر اثبات شده است.
وی افزود: رویکرد ما در موسیقی، مواردی است که مورد تایید اداره ورزش و جوانان و مجاز باشد.
معاون دادستان مشهد با اشاره به اینکه حضور گروه های ورزشی مرد و زن به صورت مجزا از نظر ما بلامانع است، بیان کرد: این حق شهروند است تا با امنیت و آرامش در هر نقطه از شهر بتواند ورزش کنند و در حال حاضر عده زیادی از افراد به دلیل علاقه خود، در بوستان ملت و در کنار خانواده این کار را انجام می دهند.
رحمانی معضل اصلی را انحراف و فساد دانست و خاطرنشان کرد: ما در دستگاه قضایی به هیچ وجه با موسیقی و گروه های ورزشی مخالفتی نداریم و تنها نکته ما بحث مبارزه با فساد است.
وی اضافه کرد: مطالبه عمومی مردم از ما مبارزه با فساد و جلوگیری از رشد آن است و این موضوع که افراد بتوانند با خانواده و فرزندان خود با اطمینان خاطر و امنیت از فضای بوستان استفاده کنند، جز حقوق شهروندی است.
معاون دادستان مشهد از جمله مصادیق فساد در این بوستان را حضور توزیع کنندگان دخانیات دانست و عنوان کرد: عرف جامعه ما مشخص است و افرادی که برخلاف آن لباس می پوشند یا رفتار می کنند از شخصیت و هویت سالمی برخوردار نیستند.
رحمانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری ورزش را امر به معروف می دانند، مطرح کرد: یکی از مسائلی که در بازدید امروز توجه مارا جلب کرد حضور کمرنگ جوانان در گروه های ورزشی است که امیدواریم با برنامه ریزی، زمینه لازم برای تشویق و حضور جوانان در این گروه ها فراهم شود.
وی ادامه داد: وظیفه همه مسئولین از جمله اداره ورزش و جوانان این است که تا حد امکان به گروه های ورزشی خدمات ارائه کرده و نیازهای این گروه ها را برای برگزاری ورزش های سالم فراهم کنیم.
در ادامه این جلسه مریم عرب احمدی، شهردار منطقه ۱۱ با بیان اینکه درسطح شهر، بوستان های محلی، منطقه ای و شهری وجود دارند گفت: بوستان ملت یکی از مهم ترین و اصلی ترین بوستان های شهر مشهد است که از اهمیت کشوری نیز برخورداراست، از این رو به دنبال این هستیم که فضای بوستان برای همه قابل استفاده باشد و حقی از هیچ یک از گروه های سنی ضایع نشود.

منبع خبر : شهرداری مشهد