×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، علیرضا رشیدیان با اشاره به زمان برقراری سفر به عتبات اظهار داشت: چند ماه قبل مکاتبه‌ای با ستاد کرونا داشتیم که ستاد کرونابررسی برقراری سفرهای زیارتی را به وزارت بهداشت سپرد و معاونت مربوطه با ازسرگیری سفرهای زیارتی به طور مشروط موافقت کرد.

عراق برای ازسرگیری سفر به عتبات در عرفه همکاری نکرد

وی با بیان اینکه قرار بود سفر به عتبات از عرفه برقرار شود، خاطرنشان کرد: با تصمیم‌گیری صورت گرفته مقرر شد تا روزانه یک هزار زائر به عراق اعزام کنیم که در این زمینه عراق با ما همراهی نکرد و نتوانستیم این امر را عملیاتی سازیم. در نهایت اربعین امسال با وجود سهمیه محدود، زائران به عراق اعزام شده و در راهپیمایی باشکوه اربعین شرکت کردند.

رشیدیان با اشاره به اینکه برپایی مراسم اربعین حسینی بستری برای برقراری سفرهای زیارتی به عتبات بود، گفت: به منظور ازسرگیری سفرهای زیارتی تصمیم گرفتیم که بسته‌های متنوعی را از نظر قیمت و زمان طراحی و اجرایی کنیم؛ به طوری که در کارگروه‌های ۲۱گانه فرآیندهای اجرایی حج و زیارت را بر اساس ارتقای کیفیت زیارت آسان، افزایش دقت و سرعت در ارائه خدمات، کاهش هزینه‌های اضافی حج و زیارت و تصدی‌گری سازمان حج و زیارت و همچنین .اگذاری امور اجرایی به دفاتر زیارتی بازنگری کردیم که نتیجه آن تغییراتی در زمینه سفرها بود.

کیفیت زیارت ارتقاء می‌یابد

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در سفرهای زیارتی با شیوه جدید، کیفیت زیارت ارتقا می‌یابد، افزود: با روش جدید اعزام‌ها، سطح رضایتمندی زائران ارتقا می‌یابد. از طرفی هم هزینه‌های زائران مدیریت شده خواهد بود تا هر کسی با هر توان مالی و محدودیت زمانی بتواند به زیارت مشرف شود.

لغو ویزای عراق برای سفرهایی هوایی هنوز ابلاغ نشده است

وی با اشاره به اینکه سفرهای زیارتی از این پسرقابتی می‌شود و ثبت‌نامی مثل سال‌های قبل نخواهیم داشت، گفت: برای اینکه در عراق رقابت قیمتی کاذب ایجاد نشود، نرم‌افزاری طراحی کردیم تا همه هتل‌های استاندارد تا حسینیه‌های مناسب، شرکت‌های حمل و نقل و همچنین دفاتر تغذیه و تدارکات را با قیمت‌های مشخص نشان دهد. بر همین اساس، دیگر فقط شرکت شمسا به صورت انحصاری به عنوان مسؤول اعزام زائر نیست و دفاتر زیارتی نیز بر اساس نرم‌افزاری که تهیه شده است، می‌توانند با توجه به درخواست زائران، اقدام به اعزام کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.