×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 28 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در این طرح ۱۳۸ زوج نابارور با مساعدت درمانی توانستند صاحب فرزند شوند گفت: قبلاً هزینه‌های درمان ناباروری گاهی برای یک زوج به رقمی افزون بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال می رسید و اکنون این هزینه‌ها تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار گرفته است.

امیر سرتیپ عباس فلاح افزود: در راستای تدابیر ارزشمند فرماندهی کل قوا، اقدامات گسترده‌ای در ۲۹ حوزه مختلف برای ایجاد آمادگی رزمی و دفاعی در نیروی زمینی ارتش صورت گرفت که از ان جمله می توان به ارتقای معیشت خانواده‌های این نیرو اشاره کرد.

دومین جشنواره کشوری حضرت علی اصغر(ع) در مشهد برگزار شد

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر مشکل کشور ما و بسیاری از کشورها پیر شدن جمعیت است و این خود به عنوان یک تهدید برای جوامع بشری مطرح شده است بر همین اساس و با تدابیر امیر فرماندهی، اقدامات بسیار خوبی در راستای حل مشکل ناباروی خانواده‌های نیروی زمینی ارتش انجام شد و اکنون شاهد حضور فرزند در میان خانواده هایی هستیم که چنین مشکلی داشتند.

او ادامه داد: از دیگر اقدامات گسترده نیروی زمینی در حمایت از ازدواج کارکنانش تامین جهیزیه کارکنان و فرزندانشان است تا سن ازدواج و پیری جمعیت در این نیرو کاهشی شود.

سعادت کشور در ازدیاد جمعیت است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز گفت: پر برکت ترین منویات برجسته فرماندهی کل قوا، اقدام برای ازدیاد جمعیت و فرزند آوری در خانواده هاست زیرا سعادت، پیشرفت و ساخت آینده کشور در گرو ازدیاد جمعیت است که نقش فوق العاده ای دارد.

آیت الله سید احمد علم الهدی با اشاره به این که اگر جامعه ای مسن شود کمتر انگیزه ای برای تامین رفاه خود خواهد داشت افزود: اگر کشور ما سالمند شود فاقد فعالیت و نوآوری خواهد شد و این روند باعث انقراض نسل می‌شود به همین دلیل باید نسبت به آینده جامعه احساس وظیفه و مسوولیت کرد.

دومین جشنواره کشوری حضرت علی اصغر(ع) در مشهد برگزار شد

وی به تاثیر حضور فرزند در خانواده اشاره کرد و ادامه داد: تنها عاملی که می تواند در زندگی افراد محبت و قداست ایجاد کند وجود فرزند است به گونه ای که خیلی از  زوجها که قصد جدایی داشتند به خاطر فرزندشان از این تصمیم خود منصرف شده‌اند.

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش نیز در این مراسم گفت: از ۱۳۸ زوج حاضر در این جشنواره تعداد ۱۱۸ خانواده تک فرزند و ۲۰ خانواده دیگر صاحب دو قلو شده اند.

امیر سرتیپ دوم بهزاد موذنی افزود: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۲۰ اگر میزان رشد جمعیت کشور منطبق با روش فعلی باشد ایران یکی از پیرترین کشورهای جهان خواهد بود و این مساله باعث کاهش نیروی کار، امنیت، اقتصاد و آموزش در کشور شده و آن را دچار بحران و رکود می‌کند.

وی اضافه کرد: برهمین اساس در ارتش جمهوری اسلامی ایران، این موضوع با جدیت دنبال شد به طوری که در طول یک سال گذشته هزار و ۲۶۹ زوج نابارور شناسایی شدند تا کارهای درمانی آنها با روشهای مختلف پیگیری و به سرانجام برسد و این نشان از دغدغه مند بودن این نیرو برای ازدیاد جمعیت و تحکیم بنیان خانواده دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.