×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، احمد محبی، رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد درباره پیامک ذیل مبنی بر؛ «با عنایت به شروع موج پنجم کرونا و کاهش تقاضای سفر و نظر به اعلام سازمان فردوس‌ها در خصوص کمبود آمبولانس جهت جابه‌جایی فوتی‌های کرونا از بهشت رضوان به محل‌های دفن، تاکسیرانان محترمی که تمایل به همکاری با سازمان فردوس‌ها در جابجایی اموات(پس از فرآیند تغسیل و سم زدایی کامل با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی که هیچ گونه خطری متوجه شخص تاکسیرانان نخواهد بود) را دارند ظرف مدت ۲۴ ساعت با ارسال کد ملی خود به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۳۰۵ اعلام آمادگی نمایند. بدیهی است حق الزحمه پرداختی متعاقباً اعلام خواهد شد» که به رانندگان ون ارسال شده است.

وی اظهار کرد: به دلیل افزایش تعداد فوتی‌ها سازمان فردوس‌ها دچار کمبود آمبولانس شده است، بر همین اساس برای سرویس‌دهی و جابه‌جایی اجساد در داخل بهشت رضا(ع) یا رضوان اعلام نیاز کرده و این پیامک را ارسال نمود. نمونه این کار سال گذشته برای اداره پست هم انجام شد و در آن زمان باتوجه به درخواست اداره پست، حدود ۷۰ خودرو به این اداره کمک کردند. اکنون با توجه به کاهش زائر وضعیت خودروهای ون مقداری کساد است و می‌توانند با توافقی که با سازمان فردوس‌ها می‌کنند، چند روز در آنجا فعالیت داشته باشند.

وی اظهار کرد: ممکن است بعضی خانواده‌ها بخواهند متوفی را در جای دیگری دفن کنند، بنابراین خودروی آرامستان تا برود و برگردد زمان‌بر است، برای این کار خودروهای ون می‌توانند کمک کنند و برای ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ متر جابجایی، افراد به‌جای این که جسد را روی دستشان ببرند، تا محل بلوک و دفن، با خودرو حمل کنند.

محبی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این خودروها بین نقاط شهری مانند بهشت رضا و رضوان که فاصله زیادی از هم دارند استفاده خواهد شد یا خیر،گفت: این خودروها بیشتر برای داخل خود آرامستان‌ها استفاده خواهد شد و البته این موضوعی‌ست که پس از اعلام همکاری رانندگان، بین سازمان‌ها فردوس‌ها و رانندگان مورد توافق قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد عنوان کرد: رانندگان متقاضی می‌توانند تا فردا درخواستشان را ارائه کنند، ما این افراد را به سازمان فردوس‌ها معرفی می‌کنیم و درباره دستمزد با آن سازمان صحبت خواهند کرد. سازمان هم ممکن است از ون‌ها برای حمل بازماندگان متوفی یا با برداشتن صندلی‌های داخل خودرو، برای حمل اجساد استفاده کند. در هر صورت تمام تلاش ما این است که به همکاران سازمان فردوس‌ها در این وضعیت بحرانی با کارهای جهادی کمک شود.

محبی افزود: همچنین با توجه به اینکه رانندگان در بخش خصوصی هستند و اختیار خودرو با خودشان است و با تاکسیرانی نیست، ما فقط می‌توانیم اطلاع رسانی کنیم؛ شاید کسی بخواهد کمک کند چرا که افراد جهادی و انقلابی زیادی در بین تاکسیرانان داریم. مانند شب‌های قدر که اطلاع رسانی می‌کنیم و اگر کسی تمایل داشت به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که این فراخوان فقط به تاکسی‌های ون مشهد ارسال شده و نه تمام تاکسی‌ها و اینکه ون‌های خطوط ویژه مانند راه‌آهن و فرودگاه هم به هیچ عنوان نمی‌توانند محل خود را ترک کنند. این فراخوان برای ون‌های غیر از خطوط ویژه است. ون‌های خطوط ویژه مثل راه‌آهن باید خدمات خود را ارائه کنند و در شأن شهر نیست که خدمات‌مان در چنین مکان‌هایی کم شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.