×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،خلیل‌الله کاظمی در حاشیه بازدید و آغاز فعالیت مجدد عملیات اجرایی پروژه پردیس تئاتر شهر که با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد انجام شد، ضمن عذرخواهی از شهروندان به دلیل تاخیر به وجود آمده در اجرای این پروژه، اظهار کرد: بخش زیادی از تاخیر به وجود آمده، خارج از اختیار شهرداری مشهد بوده است.

وی با بیان این که خوشبختانه با رفع مشکلات اولیه، از امروز فعالیت مجدد پروژه در ۱۳ هزارمتر زیر بنا آغاز شده است، افزود: در حال حاضر نقشه‌های پروژه در اختیار ما قرار گرفته و موضوعات و توافقات مرتبط نیز با آستان قدس رضوی انجام شده است.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: این پروژه آذر ماه سال گذشته آغاز شده و در همان زمان به مردم وعده دادیم که زمان‌بندی فاز اول پروژه که شامل ساخت بلک باکس با زیربنای ۶ هزار متر مربع بوده را تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری کنیم.

کاظمی با اشاره به این که از آن زمان حدود ۷ تا ۸ ماه گذشته است و مشکلات موجود پروژه را با تاخیر ۷ ماهه مواجه کرده است، بیان کرد: تمام تلاش ما این است که با سه شیفته شدن اجرای پروژه، تاخیر پیش آمده را جبران و فاز اول پردیس تئاتر شهر را ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ و حداکثر با دوماه تاخیر از زمان‌بندی اولیه به بهره‌برداری برسانیم.

وی اضافه کرد: برای اجرای پردیس تئاتر شهر مشهد در فاز اول حدود ۶۵ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان آن در بودجه امسال دیده شده و مابقی نیز در اصلاح بودجه یا در بودجه سال آینده لحاظ خواهد شد.

شورای شهر به صورت مستمر پیگیر احداث پردیس تئاتر شهر است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این بازدید، با اشاره به تاخیر به وجود آمده در احداث پردیس تئاتر شهر گفت: شورای شهر و شهرداری مشهد به صورت مستمر پیگیر احداث پردیس تئاتر شهر هستند.

احسان اصولی اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که در دوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد طراحی و اجرای آن آغاز شده، احداث پردیس تئاتر مشهد است.

وی افزود: این پروژه بر اساس نیاز فضای فرهنگی، هنری و ظرفیت بسیار خوب حوزه تئاتر مشهد که فاقد زیرساخت‌های لازم در این زمینه است، در دستور کار قرار گرفت و اجرای آن سال گذشته آغاز شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: پس از آغاز عملیات اجرایی احداث پردیس تئاتر پروژه با مشکلاتی از جمله اختلاف برسر تملک زمین با آستان قدس رضوی روبه رو شد که رفع آن چند ماهی زمان برد، اما خوشبختانه اکنون این مشکل برطرف شده و فعالیت مجدد پروژه از امروز آغاز شده است.

اصولی با بیان این که به طور مستمر پیگیر بهره‌برداری از فاز اول پروژه پردیس تئاتر مشهد در زمان مقرر هستیم، اظهار کرد: به همین منظور امروز جلسه‌ای در محل اجرای پروژه با حضور معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک، شهردارمنطقه ۹، مدیران سازمان عمران، پیمانکاران و مشاور اجرای پردیس تئاترشهر برگزار شد و جدول زمان‌بندی جدیدی با توجه به تاخیر پیش آمده بررسی و به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: طبق جدول زمان‌بندی جدید فاز اول پردیس تئاتر شهر مشهد شامل بلک باکس‌ها تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون عملیات گودبرداری پروژه در حال انجام است و تا ۲۰ تیرماه به پایان خواهد رسید و پس از آن عملیات اجرای فوندانسیون آغاز خواهد شد.

اصولی گفت: ما در شورای شهر و همچنین شهرداری مشهد به صورت جدی پیگیر اجرای پروژه هستیم و در جلسه امروز نیز به این جمع‌بندی رسیدیم که پروژه به صورت سه شیفت اجرا شود تا بخش زیادی از تاخیر به وجود آمده در احداث پردیس تئاتر مشهد جبران شود.

وی ادامه داد: اجرای سه شیفته پروژه شاید ساکنان محل را دچار زحمت کند که پیشاپیش بابت این موضوع از شهروندان عذرخواهی می‌کنیم.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: امیدواریم با تلاش همکاران در معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، بهره‌برداری از پروژه پردیس تئاتر شهر، به عنوان پروژه زیرساختی فرهنگی بی‌نظیر در کشور را در شهر مشهد شاهد باشیم.

منبع خبر : ایسنا