×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،ابراهیم زره ساز افزود: مسابقه ادبی که برای گروه سنی ۹ تا ۱۳ سال از ۲۵ اردیبهشت همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی تا ۱۴ تیر ماه روز قلم در فضای مجازی و با هدف بازیابی هویت ملی و دینی برگزار شده بود با استقبال خوب نوجوانان استان مواجه شد و ۱۱۷ نفر در این مسابقه شرکت کردند.

وی ادامه داد: در جریان این فراخوان، فایل صوتی خوانش داستان هفت‌خان شاهنامه که برای کودکان بازنویسی شده بود از طریق فضای مجازی در اختیار عموم قرار گرفت که حدود سه هزار بازدید کننده داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: کودکان و نوجوانان با شنیدن داستان هفت‌خان رستم، با استفاده از ذهن خلاق و توان ادبی خود داستان خان هشتم و اتفاقاتی را که در آن خان برای رستم پیش می‌آید و گذر رستم از موانع را نوشته و ارسال کردند.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی کودکان و نوجوانان با بزرگان زبان و ادبیات فارسی و مفاخر ادبی دانست و افزود: شناسایی استعدادهای ادبی به ویژه در مناطق محروم از دیگر اهداف طرح بود که ۲۰ نفر عضو بخش مکاتبه‌ای شدند و نامه اول برای آنها ارسال شد.
زره‌ساز ادامه داد: پس از داوری از میان آثار رسیده ۶ اثر شامل آثار محمد نوری ۱۲ ساله از مشهد، ثنا جهانی ۱۰ ساله از مشهد، پریسا خوان جانی ۱۱ ساله از مشهد، راستین گازران ۱۳ ساله از قوچان، الناز بزم آرا کلاس هفتم از گناباد و مینا غفاری کلاس نهم از طرقبه به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.
وی اظهار امیدواری کرد: اینگونه برنامه‌ها بتواند کودکان و نوجوانان را با بخش کوچکی از پیشینه پر افتخار ملی و میهنی آنان آشنا کند.

منبع خبر : ایرنا