×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، بیست‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری بسیج امسال با رویکردی متفاوت در نوع برگزاری و رشته‌های مسابقات به همت دارالقرآن بسیج کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حمیدرضا لیمویی مدیر دارالقرآن بسیج کشور با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج گفت: ثبت نام این دوره از مسابقات، از ابتدای دی‌ماه سال جاری آغاز شده است و تا تاریخ ۲۰ دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رویکرد امسال سازمان بسیج در اجرای مسابقات قرآنی رویکردی کاملاً متفاوت است، خاطرنشان کرد: مسابقات امسال بسیار در سطح عمومی دیده شده تا آحاد مردم و بسیجیان بتوانند در این مسابقات شرکت کنند. به عبارت دیگر، هدف دارالقرآن بسیج از اجرای این نوع مسابقات، ایجاد حرکتی قرآنی در بین آحاد جامعه به خصوص تشکل های قرآنی، گروه های قرآنی، خانواده و جوانان و نوجوانان است.

حجت‌الاسلام لیمویی با اشاره به چهار محور برگزاری این دوره از مسابقات گفت: بخش اول مشارکت مؤسسات و پایگاه‌های مقاومت بسیج هستند که ایده‌های خلاقانه و نوآورانه خود را در حوزه مسائل قرآنی کشور به دبیرخانه مسابقه ارسال خواهند کرد و ایده‌هایی که ملاک های برتری بیشتری از حیث نوآورانه بودن، خلاقیت و … دارا باشند، برای اینکه به نتیجه و رشد کافی برسند توسط دارالقرآن بسیج حمایت خواهند شد.

مدیر دارالقرآن بسیج اضافه کرد: بخش دوم مشارکتبه صورت گروهی شامل گروه‌های ۳ نفره است که هر کدام از اعضای گروه در یک رشته مشخص شرکت خواهد کرد و در پایان آن گروهی که امتیاز بالاتری را کسب کرده وارد مرحله بالاتر خواهد شد؛ به این شکل که یک نفر از اعضای گروه سوره مبارکه صف را حفظ می‌کند، یک نفر از اعضای گروه ارائه ۵ دقیقه ای از مفاهیم خطبه متقین نهج‌البلاغه را خواهد داشت (استند آپ قرآنی) یک نفر دیگر از اعضای گروه یک عکس نوشته در موضوعات قرآنی و مفاهیم قرآنی آماده خواهد کرد و به‌صورت جمعی مفاهیم سوره صف از اعضای گروه سؤال خواهد شد؛ همچنین یک جمع‌خوانی آیات ۸ الی ۱۲ سوره صف را هم خواهند داشت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.