×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از آستان نیوز، مدیر عالی حرم مطهر رضوی از بازگشایی ۱۳ مسیر تردد در جوار روضه منوره ویژه زائران امام رضا(ع) و یک مسیر ویژه افراد کهنسال جهت تردد با ویلچر برای زیارت از نزدیک مضجع منور رضوی با رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی خبرداد.

محمد مهدی برادران درباره اقدامات آستان قدس رضوی در راستای تسهیل زیارت مضجع منور رضوی برای زائران امام رضا(ع) اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در مشهد و اعمال محدودیت‌های در این زمینه، زائران گرانقدر این مطالبه را از آستان قدس رضوی داشتند تا با ایجاد شرایطی، از نزدیک‌ترین مسیرها به مضجع نورانی امام رضا(ع) مشرف شوند.

وی ادامه داد: براساس تدابیر اندیشیده شده و همفکری مسئولان آستان قدس رضوی و مسئولان استانی این مطالبه تحقق یافت و در حال حاضر ۱۳ مسیر تردد ویژه زائران حضرت امام رئوف(ع) و یک مسیر ویژه افراد کهنسال جهت تردد با ویلچر برای زیارت از نزدیک مضجع منور رضوی مشخص شده و اکنون مردم با رعایت دستوالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا، مضجع شریف امام رضا(ع) را زیارت می‌کنند.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی تاکید کرد: ۱۳ مسیر تعیین شده جزو نزدیک‌ترین مسیرها همجوار با ضریح منور رضوی است که زائران حضرت رضا(ع) از این مسیرها تا چند قدمی ضریح برای زیارت حضور پیدا می‌کنند و شیشه‌های حائل بین مردم و ضریح به دلیل فعالیت‌های عمرانی در حول روضه منوره نصب شده و موقتی است.

وی تاکید کرد: مجوز بازگشایی روضه منوره هنوز به آستان قدس رضوی ابلاغ نشده اما طبق بررسی‌های صورت گرفته بسیاری از زائران عزیز با اجرایی شدن طرح مسیرهای ترددی منتهی به روضه منوره ابراز رضایت بیشتری می‌کنند و ما نیز برای بازگشایی کامل روضه منوره و تبرک جستن مردم عزیز به ضریح مطهر رضوی لحظه شماری می‌کنیم و آمادگی‌های لازم تمهید شده است.

برچسب ها :