×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 28 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهد فرهنگ ، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری خراسان رضوی افزود: بخشی از مشکلات موجود با ظرفیت استانی قابل رفع است که باید در دستور کار باشد و از همه ظرفیتها باید استفاده کرد، در حل مشکلات نباید نگاه بخشی وجود داشته باشد، استفاده از همه ظرفیتها در جهت پیشبرد اهداف استانی و تعالی کشور شدنی است.
وی ادامه داد: تصمیمات نباید همراه با تزلزل باشد، کارها نباید به تعویق بیفتد، اگر به یک عزم و تصمیم رسیدیم باید اجرایی شود.
رییس قوه قضائیه گفت: اولویت سنجی برای حل مشکلات ضروری است، همچنین علل وجود مشکلات باید ریشه‌یابی شود، مدیریت فرصت بزرگی است که اگر در جهت پیشرفت کشور از آن استفاده شود موهبت الهی است در غیر این صورت نقمت است.

وی افزود: مدیر دلسوز و قوی با امکانات اندک نیز می‌تواند کار را پیش ببرد لذا باید روی مدیریت خود تمرکز کرده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای ادامه داد: قوه قضائیه در جهت تقویت نظام و کمک به مردم از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کند و با رعایت همه جوانب از دستگاه‌های مختلف برای رفع مشکلات مردم حمایت می‌کند.

وی با اشاره به وجود برخی جوانان در زندان گفت: با ایجاد اشتغال، ناهنجاریهای اجتماعی و تعداد زندانیان کاسته می‌شود و برای افزایش اشتغال و سرمایه گذاری پایدار نیز همکاری لازم را داریم.

رییس قوه قضائیه با بیان اینکه محیط زیست موضوع چندوجهی است افزود: برخی دستگاه های اجرایی در زمینه محیط زیست کوتاهی می‌کنند و در بستر رودخانه ساخت و ساز نموده و فاضلاب را  در رودخانه رها می‌کنند.

وی ادامه داد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مامور شناسایی دستگاه‌ های متخلف در این حوزه شده است و بسیاری از بسترهای رودخانه ها را دستگاه‌های حکومتی اشغال کرده‌اند، یکی از دستگاه ها در حریم رودخانه چهل بازه مشهد به تعاونی خود اجازه ساخت و ساز داده‌ است لذا برای پیشگیری از این مشکلات باید از خود شروع کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای گفت: برای حل مشکل ساخت شرکت تعاونی در حریم چهل بازه حاضر به حل مشکل هستیم، اما در حریم اختلاف وجود دارد که باید مشخص شود و مجوز تعاونی لغو  گردد، با عملی شدن این دو مورد، مابقی مشل را شخصا حل می‌کنم.

وی در باره کم‌آبی در مشهد نیز افزود: مساله آب برنامه می‌خواهد، قوه قضائیه در تخلفات نظیر استفاده غیرمجاز می تواند کمک کند اما مدیریت منابع آب در استان و با نظر جمعی مدیران باید انجام شود.

رییس قوه قضائیه در باره انتقال زندانها به خارج از شهر و مستهلک شدن زندانهای نیمه تمام در خراسان رضوی و نیاز به بودجه برای توسعه و تکیمل ساختمانهای نیمه‌کاره ادامه داد: فروش اموال مازاد در دستور کار سران سه قوه است، هر مقدار از اموال مازاد که قانون اجازه می‌دهد برای فروش اعلام کنید تا راه حل اساسی ارائه شود.

وی در خصوص مجازات جایگزین حبس نیز گفت: این امر باید در دستور کار دادگستری و استانداری خراسان رضوی باشد و هر مقدار از مواردی که حبس برای آنها ضروری نیست، از مجازات جایگزین استفاده شود و زمینه اجرای آن در دستگاه های اجرایی فراهم شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.