×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، محمد رکنی گفت: آقای مهرداد صفریان خیّر و فعال فرهنگی که پایان‌نامه دانشگاهی مقطع کارشناسی ارشد خود را با محوریت موضوع موزه تاریخ و فرهنگ خراسان دفاع کرده است، بیش از ۲۴۰ جلد کتاب و مجلات تخصصی با موضوعات معماری وشهرسازی، هنرهای تجسمی، تاریخ و تمدن ایران و خراسان، ایران‌شناسی، میراث‌فرهنگی و گردشگری به موزه بزرگ خراسان اهدا کرد.

رئیس موزه بزرگ خراسان ادامه داد: برخی مجلات تخصصی اهدایی شامل اثر، موزه‌ها، هنر و مردم، معماری‌ایران، آبادی، مجله علمی‌معماری وشهرسازی، فصلنامه شارستان، فصلنامه معماری و فرهنگ، ماهنامه پیام یونسکو و برخی کتاب‌های اهدایی نامبرده شامل معماری ایران (آرتور پوپ)، شهرهای ایران (محمدیوسف کیانی) و آثار ایران (آندره گدار) است.

وی اظهار کرد: یکی از شاخص‌های اصلی یونسکو در تعریف و کارکرد موزه‌ها، عملکرد علمی و فرهنگی موزه‌ها هم‌راستا با مراکز علمی و دانشگاهی است.

رکنی تصریح کرد: هم‌چنین وجود کتابخانه‌های تخصصی در موزه‌ها از مهم‌ترین استانداردهای یونسکو و ایکوم برای موزه‌ها یک ضرورت است.

رئیس موزه بزرگ خراسان یادآور شد: کتابخانه تخصصی موزه بزرگ خراسان واقع در بوستان کوهسنگی با بیش از ۶ هزار عنوان کتاب و نشریات تخصصی درحوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، موزه‌ها، ادبیات و تاریخ کودکان آماده پذیرش فرهیختگانی است که قصد اهدای کتاب و سایر آثارفرهنگی را داشته باشند.

هم‌چنین مهرداد صفریان گفت: هدف از این‌کار گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و تشویق همه دارندگان کتابخانه‌های شخصی به سنت پسندیده و ارزشمند اهدای کتاب است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.