×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهد فرهنگ  ، بیانیه انجمن قلم ایران برای دعوت از ملت شریف ایران برای حضور آگاهانه در انتخابات منتشر شد. در این بیانیه آمده:

حضرت امام خمینی(ره):

«این وظیفه ای است الهی، وظیفه ای است ملی، وظیفه‌ای است انسانی، وظیفه‌ای است که ما باید به آن عمل بکنیم. همه مان باید در انتخابات شرکت بکنیم .»

در آستانه برگزاری انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و شوراها هستیم. انتخاباتی که تضمین کننده جمهوریت، استقلال و عزت میهن اسلامی است.

مردم آزاده و سربلند ایران که از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون، با حضور مومنانه و آگاهانه خود در انتخابات، اراده استوار خود را در پاسداری از دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی در پیش چشم جهانیان به تماشا گذاشته و برای ایران افتخار و عظمت آفریده اند، بار دیگر در این آوردگاه سرنوشت ساز به صحنه می آیند تا با ایفای رسالت ملی و دینی خود، حماسه ای دیگر بیافرینند.

حضور حداکثری و آگاهانه در انتخابات پیش رو، پیروی از خط امام (ره)، لبیک اجابت به رهبر فرزانه انقلاب، و تجدید میثاق با شهیدان به خون خفته انقلاب اسلامی است. این حضور شکوه آفرین، گامی بلند در مسیر تحکیم و تثبیت جمهوری اسلامی و خنثی کننده توطئه های شومی است که دشمنان قسم خورده این مرز و بوم برای به زانو در آوردن ملت ایران طراحی کرده اند. چنان که مقام معظم رهبری نیز فرمودند: «انتخابات در کشور بسیار مهم است، هم از جنبه خارجی، هم داخلی. از جنبه داخلی یک نوسازی در کشور صورت می گیرد و افراد تازه نفسی و پرانگیزه وارد کار می شوند و در دستگاه اجرایی کشور یک نوسازی صورت می گیرد و نفس تازه ای به دستگاه اجرایی داده می شود. از جهت وجهه خارجی هم انتخابات و مشارکت مردم نشان دهنده اقتدار ملی است.»

از آنجا که شورای محترم نگهبان، احراز صلاحیت هفت نفر از نامزدهای ریاست جمهوری را اعلام نموده که به معنای ملتزم بودن ایشان به قانون اساسی و اصلولایت فقیه و داشتن صلاحیت های کلی و عمومی ست، انجمن قلم ایران، با تعظیم و تکریم ملت سربلند که خود را براى حضوری دشمن شکن و «آگاهانه» در انتخابات پیش رو  آماده ساخته است، با سفارش به رعایت ادب و تقوای سیاسی از سوى نامزدهای محترم و هواداران آنها، از آحاد ملت شریف ایران – بخصوص اصحاب فکر و فرهنگ – دعوت می کند تا با مطالعه و شناخت کامل به کاندیدای اصلح که برخوردار از عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی های داخلی در مدیریت کشور و دارای درک مناسب از مسائل فرهنگی و نقش ویژه آن در حل معضلات است و برای ایجاد آرامش و امنیت روحی و معنوی تلاش بیشتری می کند، رأى دهند تا با عنایت ذات اقدس پروردگار، رئیس جمهور آینده با کسب حداکثر آرا از پشتوانه قوى ‏ترى برای حل معضلات و مشکلات کشور برخوردار باشد.

انجمن قلم ایران به عنوان نهادی برآمده از بطن ملت، همچنین از نامزدهای محترم ریاست جمهوری می‌خواهد با در نظرگرفتن مصالح عالی نظام، حفظ عزت، استقلال و امنیت کشور و پرهیز از تنش و اختلاف، در مسیر تقویت اقتدار ملی، عدالت گستری و دادخواهی و ترمیم تبعیض و فاصله های طبقاتی برآمده و مسائل رفاهی و معیشتی مردم را با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دهند. توجه به فرهنگ و ادب و هنر و حفظ حقوق و حرمت اهل قلم از دیگر مطالباتی است که امید است در اولویت های کاری رئیس جمهور آینده قرار بگیرد.