×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ادبی

به گزارش مشهد فرهنگ ، محمد علی نبی پور روز سه شنبه در حاشیه بازدید استاندار خراسان رضوی از ستاد انتخابات شهرستان مشهد در گفت و گو با خبرنگار مشهد فرهنگ افزود: ۳۷ درصد شعب اخذ رای استان در شهرستان مشهد است و در حال حاضر حجم زیادی از نیروی کار و افراد دخیل در انتخابات در جریان انتخابات در این شهرستان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: شهر مشهد به ۱۸ منطقه انتخاباتی تقسیم شده است و متولیان امور توانسته اند از این طریق کارها را راحت تر پیش ببرند و اکنون امور اجرایی انتخاباتی با برنامه ریزی به خوبی در حال انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: در تحولات سیاسی، شهر مشهد همیشه تاثیرگذار بوده است لذا برخی مشکلاتی که در ادوار گذشته انتخابات روی داده را احصا نموده و مشکلات گذشته را رفع کرده ایم لذا پیش بینی می کنیم انتخابات پیش رو در ۲۸ خرداد در این شهرستان بدون اختلال و مشکل برگزار خواهد شد.

نبی پور به بازدید استاندار از ستاد انتخابات مشهد و مخازن تعرفه و صندوق های اخذ رای الکترونیک اشاره کرد و افزود: امروز آقای معتمدیان برای عرض خدا قوت به فرمانداری مشهد آمد و در جریان فعالیت اجرایی انتخابات توسط فرماندار قرار گرفت.

مجموع نامزدهای انتخابات شوراها در سه شهر مشهد، احمد آباد و رضویه این شهرستان ۸۲۶ نفر هستند که ۷۹۳ نفر آنها از شهر مشهد، ۱۸ نفر از شهر رضویه و ۱۵ نفر نیز از شهر ملک آباد هستند.

تعداد اعضای شورای شهر مشهد ۱۵ نفر و تعداد اعضای شوراهای شهر در رضویه و ملک آباد را هر کدام پنج نفر است.

بر اساس اعلام فرمانداری مشهد ۲ هزار و ۲۱۰ نفر برای هزار و ۳۱ کرسی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و عشایری در شهرستان مشهد نام‌نویسی کرده بودند که بر اساس اعلام هیات نظارت بر انتخابات ۲ هزار و ۲۴ داوطلب تایید صلاحیت شده اند.

این انتخابات در ۳۰۹ حوزه انتخابیه روستایی شهرستان مشهد برگزار می‌شود که از این تعداد ۲۵۷ حوزه شورای سه نفره و ۵۲ حوزه شورای پنج نفره خواهند داشت.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و ملک آباد حدود ۴۰۰ روستا و آبادی و ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.