×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، محمدصادق معتمدیان امروز در حاشیه جلسه ستاد کرونای خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر میانگین فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان رضوی با افزایش محدودی به هشت مورد رسیده است.

استاندار خراسان رضوی با ابراز تأسف از افزایش چشمگیر در تعداد  مراجعه بیماران سرپایی کرونا در این استان گفت: تعداد  مراجعه بیماران سرپایی کرونا در خراسان رضوی طی هفته اخیر نسبت به هفته آخر اسفندماه با ۱۲۲ درصد افزایش، دو برابر شده است.

وی خریدهای نوروزی، دورهمی‌های خانوادگی، دیدوبازدیدهای نوروزی و انجام مسافرت‌ها را از مهم‌ترین دلایل افزایش شیوع کرونا در این استان عنوان کرد و یادآور شد: متأسفانه در این مدت شاهد کاهش سطح  رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم بودیم.

معتمدیان تأکید کرد: متأسفانه عادی انگاری در رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد کلی کرونا در جامعه باعث  شده تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۷۰ درصد کاهش یابد.

وی بابیان اینکه  رقم مورد انتظار برای کنترل همه‌گیری کرونا رعایت ۹۰ درصدی شیوه‌نامه‌هاست، ابراز کرد: در ۱۸ هفته قبل از شیوع اخیر کرونا در خراسان رضوی  در سایه رعایت شیوه‌های نامه‌های بهداشتی توسط اقشار مختلف مردم و ایثارگری کادر درمان شاهد شرایط باثبات و آرامی بودیم، بنابراین انتظارمان از مردم است برای خروج از این وضعیت نگران‌کننده از سفرهای غیرضروری  و شرکت در اجتماعات پرهیز کنند.

استاندار خراسان رضوی بر ضرورت استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها برای جلوگیری از خطر انتقال ویروس کرونا تأکید کرد و افزود: امیدواریم در سایه همراهی و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس باشیم.

برچسب ها : ,