×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، مسعود فیروزی از افتتاح نخستین مجموعه مناسب‌سازی شده‌ جهت ورزش کودکان معلول شرق کشور در مشهد همزمان روز جهانی معلولین خبر داد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: این مجموعه هم‌اکنون در بوستان بسیج واقع در شمال شرقی مشهد توسط شهرداری مشهد و در راستای تحقق شعار «شهر مهربان» در حال ساخت و نصب است و در روزهای آینده مورد آزمایش نهایی قرار می‌گیرد.

وی افزود: شهرداری مشهد با همکاری کارشناسان بهزیستی و جامعه معلولین خراسان رضوی، وسایل بازی این بوستان‌ها را برای کودکان دارای معلولیت مناسب‌سازی می‌کنند.

فیروزی با بیان این مطلب که در فاز نخست، این طرح برای کودکان اوتیستیک، کودکان دارای معلولیت جسمی حرکتی و کودکان نابینای زیر ۱۰ سال مناسب‌سازی می‌شود، این افتتاحیه را آغاز یک برنامه منظم و دوره‌ای برای مناسب‌سازی وسایل بازی تمام بوستان‌های مشهد و سایر شهرستان‌های خراسان رضوی دانست.

دبیر ستاد مناسب‌سازی خراسان رضوی گفت: با فرمانداری‌های شهرستان‌های استان که رئیس کمیته‌ فنی مناسب‌سازی در شهرستان‌ها هستند در حال رایزنی هستیم تا دست کم در بوستان‌هایی که امکانات کافی وجود دارد وسایل بازی را برای کودکان دارای معلولیت نصب کنند تا این کودکان نیز از نعمت تحرک و ورزش در فضای پارکی و تفریحی بهره‌مند شوند.

وی تأکید کرد: به دوستان شهرداری هم گفته‌ایم که کودکان دارای معلولیت نباید از سایرین جداسازی شوند و به همین خاطر، وسایل بازی آنها در کنار وسایل بازی کودکان غیر معلول نصب می‌شود تا هیچ‌گونه احساس جدایی و جداسازی در بین نباشد و همه‌کودکان در کنار یکدیگر از این فضاها بهره‌مند شوند.

فیروزی همچنین در خصوص برگزاری برنامه‌های روز جهانی معلولین در خراسان رضوی گفت: امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای هفته معلولین تدارک دیده‌ایم که در هفته‌ اول آذرماه اعلام می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.