×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از وبدا، دکتر سیدمحمد موسوی رئیس بیمارستان شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: بار دیگر تجلی یک انقلاب از جنس عشق و ایثار مضاعف در حوزه سلامت و در ایام بحران کرونا در بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد رقم خورد و در آستانه روز پزشک بخش‌های جدید این مرکز درمانی با ظرفیت ۳۱ تخت فعال شد.

رئیس بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد افزود: این بخش‌ها شامل مراقبت‌های ویژه جراحی قلب با ظرفیت ۱۰ تخت، پست آنژیو با ظرفیت ۹ تخت و ریکاوری با ظرفیت ۱۲ تخت بوده که در این روزها به جهت حجم بالای بیماران کرونایی به عنوان بخش‌های کرونایی خدمات‌رسانی دارند.

وی یادآور شد: در روزهای اخیر و با توجه به افزایش میزان مراجعات بیماران بستری کرونایی در موج پنجم این بیماری، تعداد بخش‌های کرونایی بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد افزایش یافته تا سرعت و کیفیت خدمات  به بیماران کرونایی افزایش یابد.

موسوی با بیان اینکه پیش از این نیز بخش اطفال این مرکز درمانی با ظرفیت ۱۵ تخت به بیماران داخلی کوویدی اختصاص یافت و بیماران کرونایی در این بخش با پوشش دهی پزشکان اطفال پذیرش می‌شوند، خاطرنشان کرد: در مواردی که کودک کرونایی مراجعه می‌کند پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان اکبر انتقال می‌یابد و در موارد غیرکرونایی هم کودک بیمار به جهت اختصاص یافتن بخش اطفال به کرونایی‌ها در بخش زنان و مامایی بستری می‌شود.

وی ادامه داد: در این روزها به جز بخش اطفال، بخش مراقبت‌های ویژه جراحی قلب با ظرفیت ۱۰ تخت تبدیل به ICU تنفسی، بخش پست آنژیو با ظرفیت ۹ تخت تبدیل به بخش حاد تنفسی و بخش ریکاوری با ظرفیت ۱۲ تخت اتاق عمل زنان تبدیل به بخش حاد تنفسی تبدیل شده‌اند.

رئیس بیمارستان شهید هاشمی‌نژادبا ذکر این نکته که تمام دنیا در برابر رشادت و ایثارگری مدافعان سلامت سر تعظیم فرود می‌آورند، تأکید کرد: در این روزها و شرایط بحرانی از کلیه کادر بهداشت و درمان که ۱۹ ماه بسیار سخت را سپری کرده‌اند و در مسیر حفظ جان همنوعانشان جان خود را به خطر انداخته‌اند تقدیر و تشکر می‌کنیم و به تک‌تک آنان خداقوت ویژه می‌گوییم و امیدواریم که با تداوم همکاری شایسته مردم با خادمان حوزه سلامت بتوانیم هرچه سریع‌تر بر این ویروس منحوس غلبه کنیم.