×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Tuesday, 13 April , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
احداث و بهره برداری از ۱۰۰ پارک در مشهد طی ۳ سال گذشته

به گزارش مشهدفرهنگ،حمید رضا موحدی زاده که در یک چهارشنبه پاسخگویی دیگر با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، پاسخگوی تماس های شهروندان بود، اظهار داشت: چهارشنبه های پاسخگویی، یک ایده خوب برای پیگیری مسائل و مشکلات شهروندان از سوی اعضای شورای شهر در مرکز ۱۳۷ است که بیشتر این مشکلات کوچک، با یک پیگیری حداقلی، قابلیت حل شدن دارد.
وی افزود: یکی از موضوعات پرتکرار شهروندان در تماس با ۱۳۷، نظارت بر ساخت و سازها و عدم رضایت شهروندان از ساخت و سازهای زیاد و بعضا بی ضابطه بود، لازمه کاهش این نارضایتی ها، داشتن طرح جامع و تفصیلی است که در دراز مدت بر شهر حاکم بوده و قواعد آن، هر روزه دچار تغییر نشود.
تصویب طرح تفصیلی ناحیه جنوب غرب مشهد پس از یک سال مطالعه
موحدی زاده ادامه داد: در همین جهت، طرح تفصیلی ناحیه جنوب غرب مشهد را پس از یک سال مطالعه، در جلسات شورای اسلامی شهر به تصویب رساندیم که در آن سطح کاربری ها و دسترسی ها و همه نیازهای شهروندان دیده شده است، حال امیدواریم تا پایان سال جاری این طرح سایر مصوبات مورد نیاز خود را نیز دریافت و اجرایی شود، سایر طرح های تفصیلی شهر نیز در حال تهیه است تا مشهد از این بلاتکلیفی در حوزه ساخت و ساز خارج شود.
وی گفت: معتقد نیستیم که باید از طریق تراکم فروشی شهر را اداره کنیم بلکه باید شهر از طریق عوارض ساخت و سازها و نوسازی اداره شود.
هدفگذاری رساندن سرانه فضای سبز مشهد به ۱۷ متر مربع تا سال ۱۴۰۰
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در آغاز به کار شورای پنجم، سرانه فضای سبز مشهد ۱۴ متر مربع به ازای هر شهروند بود که این سرانه در جهان، ۲۵ متر مربع است، ما تلاش کردیم در برنامه ۴ ساله این سرانه را به ۱۷ متر مربع برسانیم که در حال حاضر و بعد از گذشت ۳ سال، سرانه فضای سبز مشهد به ۱۶ متر مربع رسیده است.
موحدی زاده با اشاره به بهره برداری از ۱۰۰ پارک در ۳ سال گذشته در مشهد، اضافه کرد: پارک بانوان در باغ وکیل آباد در حال احداث است تا بتواند محلی اختصاصی برای تفریح، ورزش و دوچرخه سواری بانوان باشد.
مردم سهامدار پروژه های بافت های فرسوده می شوند
وی در مورد بافت های فرسوده نیز گفت: مشهد بیش از دو هزار و ۲۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد، ما سالانه صدها میلیارد تومان برای بهسازی و نوسازی این بافت ها هزینه می کنیم که در همین راستا، سازمان بازآفرینی را نیز راه اندازی نمودیم تا با کمک دفاتر تسهیل گری، مشارکت مردم در نوسازی این بافت ها، استفاده شده و ساکنان بافت های فرسوده، سهامدار پروژه های طراحی شده در این بافت ها شوند.

 

منبع خبر : شهرداری مشهد