×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Wednesday, 18 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
آنکس که باید ببیند، می بیند…

با عبور از ۲۰ آذر ماه، دقیقا کمتر از ۳ ماه تا آغاز ثبت نام ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا فرصت باقی است.
فرایندهای ارزیابی، گزینش و انتخابات نامزدها، هفته هاست با فراز و فرودهایی در جریانات مهم سیاسی کم و بیش آغاز و بسیاری تلاش دارند تا خود را در این معبر، بیش از پیش در معرض انتخاب دیگران گذاشته و نهایتا بتوانند رای اعتماد مردم را برای حضور بر روی کرسی های شورای شهر و روستا کسب کنند.

اگر پرسه خدمت در مدیریت شهری را یک طول یا عرض در نظر بگیریم، یقینا شوراهای شهر و روستا در دو انتهای آن بنا به ذات مسئولیت و ماموریت شان قرار دارند. هم تعیین خط مشی ها و هم بعد از اجرای کار و فعالیت ها توسط تیم شهرداری، نظارت.

برای موفق تر شدن این فرایند، وجود جوانان نقش بی بدلیلی در ایجاد #تحول سازمانی است.

تجربه ورود جوانان در #مجلس_یازدهم که بنا بر توصیه های موکد مقام معظم رهبری در سال ۹۸ اتفاق افتاد، یقینا می تواند در ۱۴۰۰ نیز با شدت و قوت بیشتری اتفاق افتاده و رجال سیاسی و مردم دقت ویژه در انتخاب‌هایشان به موتور محرکه ایجاد تحول که همان جوانان‌اند، داشته باشند.

” باید از خود گذشت ” ، غرور را زیر پا گذاشت، تا جوانان بتوانند در این صحنه که اولین گام آن، ورود به شوراها و در ادامه مسیر یک دوره چهار ساله برای خدمت همراه با تیم های موفق جوانان باشد برنامه ریزی نمود.

اتحاد جوانان فعال و سیاسی اجتماعی شهر، تیم داری جوانان، برنامه ریزی و طراحی گام هایی برای حضور حداکثری ایشان در سراسر کشور به ی جو همت فراگیر و مطالبه اجتماعی نیاز دارد.

الحق بعد از ۲۰ سال از آغاز رسمی شوراهای شهر و روستا، برای اداره آنها، هم برنامه داریم و هم طرح ها و مگا پروژه های متنوع، آنچه برای پیشرفت سریع کم داریم، حضور جوانانی است که تاکنون هم توانسته اند، موتور محرک تحول باشند.

امیدوارم صحنه شوراهای ششم، صحنه اتحاد بیش از پیش #جوانان برای حضور فعال ایشان بر روی کرسی های شورای شهر و روستا باشد و بتوانند تا #شورایعالیاستانها که پارلمان ملی شوراهای شهر و روستاست، جوانان نقش آفرینی جدی، جدید و نو داشته باشند.

#مجیدطهوریانعسکری
سرپرست معاونت نظارت و امور استانهای شورای عالی استانها

#مشهد_فرهنگ

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.