×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، سید محسن رهنمایی از برگزاری دوره آموزشی هم آفرینی با رویکرد شهر ترمیمی در موضوعات انضباط شهری و سد معبر خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین معضلات در مباحث انضباط شهری، سد معبر به صورتمسدودسازی معابر و پیاده روهای شهری و یا فعالیت‌های دستفروشی در مکان‌های غیر مجاز است که در همین راستا طی سال‌های اخیر با اقدامات گسترده مدیریت شهری در کلان شهر مشهد، تلاش شده تا با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلفی نظیر آموزش‌های تخصصی روانشناسانه، برخورد نیروهای رفع سد معبر با متخلفین برخوردی منطقی و مناسب باشد‌.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: همزمان با برگزاری رویداد هم‌آفرینی در کلان‌شهر مشهد، دوره آموزشی انضباط شهری و سد معبر نیز با رویکرد ترمیمی با حضور بیش از ۵۰ نفر از کارکنان حوزه سد معبر شهرداری مشهد در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: این دوره با هدف آموزش نیروهای سدمعبر و افزایش ضریب مهارت برخورد با مردم و مواجهه با آسیب‌های اجتماعی با موضوعات روانشناسی، جامعه شناسی و حقوق با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و مدیریت پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد برگزار شد.

رهنمایی خاطرنشان کرد: در این دوره مقرر شد اکیپ‌‌هایی تحت عنوان «اکیپ‌های مصالحه‌گر» ایجاد شود تا برخوردهای ترمیمی به تدریج در حوزه انضباط شهری، جایگزین برخوردهای سلبی احتمالی شود.

گفتنی است؛ چندی قبل انتشار ویدیویی در  فضای مجازی در مورد برخورد نامناسب نیروهای سد معبر با یک جوان واکنش‌های زیادی به همراه داشت تا جایی که سخنگوی شورای شهر با حضور در منزل وی، از او و خانواده‌اش دلجویی کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.