×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، دکتر مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: روز گذشته ۱۰۷ آزمایش  تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۲۴ بیمار جدید شامل ۱۰ بستری و ۱۴ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۵ مورد از بیرجند، ۴ مورد از نهبندان، ۳ مورد از طبس، ۱ مورد از درمیان و ۱ مورد از قاین بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۲۰۹ تست سریع کرونا ۳۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۸۸ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۵۹ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر نامساعد است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۳۶ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۳۷ بیمار شامل ۱۰ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۸۷۱ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۱ هزار و ۱۱۱ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۱ هزار و ۸۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاد ه افزود:همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۴۲ هزار و ۹۷۸ نفر واکسن نوبت اول و ۹ هزار و ۷۹۹ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

برچسب ها :